Oblíbená vysokoškolská učebnice Správní věda vychází již ve čtvrtém, aktualizovaném a doplněném vydání. Kniha systematicky vysvětluje základní instituty veřejné správy, historii jejího studia, charakter úkolů veřejné správy a zásady jejich transformace do organizačních struktur, rozhodovací procesy ve veřejné správě, organizaci a principy výstavby veřejné správy, personální zabezpečení výkonu veřejné správy, kontrolu a hodnocení veřejné správy. Zvláštní pozornost je věnována výstavbě a reformě... Celý popis

Koupit za 378 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Kniha systematicky vysvětluje základní instituty veřejné správy, historii jejího studia, charakter úkolů veřejné správy a zásady jejich transformace do organizačních struktur, rozhodovací procesy ve veřejné správě, organizaci a principy výstavby veřejné správy, personální zabezpečení výkonu veřejné správy, kontrolu a hodnocení veřejné správy. Zvláštní pozornost je věnována výstavbě a reformě české veřejné správy.

Nově byla kniha doplněna o kapitolu o moderních metodách řízení ve veřejné správě, jako je New Public Management, metoda Balance Scorecard, Benchmarking, Model CAF atd. (Marek Pavlík), a o přehled základních evropských modelů veřejné správy, zejména o charakteristiku evropského a britského modelu správy (Martin Kavěna).

Učebnice je vhodná pro školy se zaměřením studia na správu a management a je účelným doplňkem studia správního práva na právnických fakultách.

Parametry

Rok vydání 2014